Olimpiada Wiedzy Historycznej

Wstępne wyniki etapu szkolnego

← powrót do menu

Wstępne wyniki etapu szkolnego Olimpiady — Olimpiada Wiedzy Historycznej w roku szkolnym 2020/21.


woj. dolnośląskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Bolesławiec III Liceum Ogólnokształcące ul. Dolne Młyny 60 15 15 0 - - -
Dzierżoniów I Liceum Ogólnokształcące ul. J. Piłsudskiego 10 7 2 1 Michał Czubaty 3D 25
Dzierżoniów II Liceum Ogólnokształcące ul. Garncarska 1 10 1 1 Maksymilian M. 2H 20
Głogów 1 Liceum Ogólnokształcace Jedności Robotniczej 10 11 11 0 - - -
Legnica I Liceum Ogólnokształcące pl. Klasztorny 7 5 5 0 - - -
Lubin Zespół Szkół Nr 1 Kościuszki 9 40 12 3 Marcel Romański 4b 23
Paweł Koziura 2l 22
Bartłomiej Sudoł 4c 20
Oleśnica I Liceum Ogólnokształcące J. Słowackiego 4 4 4 1 Jakub Kurzawa 2b 23
Świdnica I Liceum Ogólnokształcące Pionierów 30 6 6 2 Kacper Kucab 3D 25
Mateusz Nuzbański 3D 20
Świdnica II Liceum Ogólnokształcące Równa 11 1 1 1 Marcin Kłos II 21
Wrocław Liceum Ogólnokształcące nr VII ul. Krucza 49 4 4 0 - - -
Wrocław Liceum Ogólnokształcące nr XII plac Orląt Lwowskich 2a 10 4 4 BARTŁOMIEJ ZIEMBICKI II 34
MIKOŁAJ BOGACZ II 30
MATEUSZ L. II 26
MACIEJ MRÓZ II 22
Wrocław Liceum Ogólnokształcące nr XIII ul. Gen. Józefa Haukego- Bosaka 33-37 10 5 1 Hubert Colavincenzo 2e 18
Wrocław Liceum Ogólnokształcące nr XIV al.Brucknera 10 5 5 1 Agnieszka Sokołowska 3 21
Wrocław Zespół Szkół nr 8 ul. Mikołaja Reja 3 3 3 0 - - -
Ząbkowice Śląskie Liceum Ogólnokształcące ul. Powstańców Warszawy 8c 2 2 1 Kacper Bieńka 3 b 23
razem
10 15   133 80 16      


woj. kujawsko-pomorskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Bydgoszcz I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Plac Wolności 9 14 7 3 Julia Belter 2 26
Dawid S. 2 18
Piotr Tarbicki 2 17
Bydgoszcz Zespół Szkół Samochodowych Powstańców Wielkopolskich 63 2 2 0 - - -
Golub-Dobrzyń Zespół Szkół nr 1 PTTK 28 33 24 5 Janusz Przychodny 2lb 38
KINGA ŻEBROWSKA 2lC 30
Norbert Witkowski 2lC 30
Weronika Iwańska 2lC 25
Bartosz Modrzyński 2lC 25
Inowrocław I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi 3 maja 11/13 20 20 7 Bruno Bojanowski I d 32
Michał Zawada II h 30
Kacper Kowalski II i 29
Wiktor Jędrzejewski I d 27
Mateusz Stranc III e 22
Stanisław Jaskólski I d 20
Tomasz Bukowski II i 20
Inowrocław II Liceum Ogólnokształcące ul. Konopnickiej 15 21 21 7 Adam Szydzik 2d 30
Małgorzata Mikołajczak 3d 25
Marcel Wiśniewski 2d 24
Igor Borowiak 3d 23
Mikołaj Rzyski 2d 22
Kalina Komorowska 3a 21
Nikola Gumuła 3a 20
Inowrocław Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych Poznańska 345 3 2 2 Agnieszka Gołdyn II T AE 20
Dominik Stawarczyk II TAE 20
Strzelno Zespół Szkół Gimnazjalna 7 3 1 1 Kacper Biskupski 3 15
Świecie Zespół Szkół Ponadpodstawowych Kościuszki 6 A 11 11 0 - - -
Toruń Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące ul. Grunwaldzka 33/35 20 20 0 - - -
Włocławek I Liceum Ogólnokształcące Mickiewicza 6 50 17 3 Julia Barańska I E 22
Zofia Sztandera III F 22
Wojciech Braun II h 20
Włocławek III Liceum Ogólnokształcące Bechiego 1 20 32 5 Piotr Świerkowski 3 30
Kacper Smardzewski 3 28
Kacper Strulak 3 28
Michał Murawski 3 25
Wiktoria Różycka 3 25
razem
7 11   197 157 33      


woj. lubelskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Chełm I Liceum Ogólnokształcące CZARNIECKIEGO 8 10 7 2 Natalia Oszust 3b 22
Jakub Wilgos 3b 21
Chełm II Liceum Ogólnokształcące Szpitalna14 10 8 1 Aleksandra Nachuniak IIIF 23
Krasnystaw I Liceum Ogólnokształcące Piłsudskiego 50 10 9 1 Małgorzata Terlecka 2 C 18
Lublin II Liceum Ogólnokształcące Ogrodowa 16 6 6 1 Patrycja Kaczmarek 2d 22
Lublin III Liceum Ogólnokształcące Plac Wolności 4 14 13 7 Karolina Kozak 3 D 28
Monika Moryl 2 L 27
Przemysław Celiński 3 D 24
Paweł Grymuza 3 D 24
Maciej Hetman 2 L 21
Jakub Lipa 2 L 21
Julia Szczęśniak 3 D 21
Lublin Prywatne Liceum Długosza 8a 25 15 4 Maciej Kobiałka 2En 26
Paweł Rudkowski 2An 23
Marcin Smyk 3A 22
Zuzanna Kruszewska 3A 20
Lublin V Liceum Ogólnokształcące Lipowa 7 10 10 3 Patrycja Juszka 2k 21
Igor Kotowski 3H 21
Wiktoria Wrzos 2k 21
Lublin XXX Liceum Ogólnokształcące ul.Wajdeloty 12 5 3 1 Krzysztof Kaniewski 3 22
Radzyń Podlaski I Liceum Ogólnokształcące Partyzantów 8 2 2 0 - - -
Zamość I Liceum Ogólnokształcące Akademicka 1 i 1H 15 12 2 Sobestiańczuk Hubert II cg 23
Hasiec Aleksandra I D 22
razem
5 10   107 85 22      


woj. lubuskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Gorzów Wielkopolski I Liceum Ogólnokształcące ul. Puszkina 31 10 3 3 Jakub Teszbir III 24
Michał Zając II 24
Gabriel Dołęga II 22
Gorzów Wielkopolski II Liceum Ogólnokształcące Przemysłowa 22 2 2 0 - - -
Gorzów Wielkopolski VII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Stanisławskiego 2 1 1 1 Marcel Kaczmarczyk 2 32
Nowa Sól Liceum Ogólnokształcące ul Gimnazjalna 9 3 3 0 - - -
Rzepin Liceum Ogólnokształcące Wojska Polskiego 30 1 1 1 Miłosz Ziółkowski 3 33
Sulęcin I Liceum Ogólnokształcące Emilii Plater 1 4 4 2 Anna Figiel III 25
Marcin Chabza II 23
Zielona Góra I Liceum Ogólnokształcące ul.Kilińskiego 7 5 4 1 Jakub Nowicki III 23
Zielona Góra IV Liceum Ogólnokształcące Szosa Kisielińska 18 6 4 1 Jakub Włosek 3 c 20
Zielona Góra V Liceum ogólnokształcące ul. Zachodnia 63 4 4 1 Aleksander Mroczkowski-Lipka 2EG 22
Żagań Zespół Szkół Ogólnokształcących plac Orląt Lwowskich 4 5 3 1 Paweł Szkwir 2 c 14
razem
6 10   41 29 11      


woj. łódzkie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Kutno I Liceum Ogólnokształcące 1 10 2 1 Jakub R. III 31
Kutno II Liceum Ogólnokształcące ul. Okrzei 1a 5 4 3 Piotr Muliński III 34
Katarzyna Przybysz II 25
Mikołaj Szymczak III 20
Łódź XXI Liceum Ogólnokształcące ul. Kopernika 2 6 5 5 MIchał Mielczarek 2e 30
Wojciech W. 1a 25
Piotr A. 1a 24
Katarzyna P. 1a 23
Szymon K. 1a 22
Pabianice I Liceum Ogólnokształcące ul. Moniuszki 132 4 4 1 Alicja Wołosz 1 H 25
Pabianice II Liceum Ogólnokształcące Pułaskiego 29 3 3 2 Szymon Gądzia 3H 24
Jakub Jach 3H 21
Piotrków Trybunalski I Liceum Ogólnokształcące al. Mikołaja Kopernika 6 7 5 2 Daniel B. 2CP 22
Anna Grelowska 2CP 20
Skierniewice Liceum Ogólnokształcące ul. H. Sienkiewicza 10. 10 10 3 Maciej Stanecki 2 28
Mikołaj S. 3 25
Kacper Klimczyk 2 25
Tomaszów Mazowiecki II Liceum Ogólnokształcące JAŁOWCOWA 10 22 14 4 Miłosz B. 3 25
Maja Cedro 2 23
Zuzanna K. 2 22
Igor B. 2 19
Wieluń I Liceum Ogólnokształcące ul. Nadodrzańska 4 5 4 2 Krzysztof B. III g 23
Wojciech O. II g 18
razem
7 9   72 51 23      


woj. małopolskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Chrzanów I liceum Ogólnokształcące Piłsudskiego 14 8 7 3 Jakub Dorynek III 28
Adam Dujka II 25
Patryk Lis II 21
Kęty I Liceum Ogólnokształcące Wyspiańskiego 2 2 4 1 Łukasz Chwierut 3 21
Kęty II LO Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół Kościuszki 29 1 1 1 Łukasz Baruś 2 HG 32
Kraków I Liceum Ogólnokształcące Plac Na Groblach 9 10 4 2 Michał Rycaj III K 24
Nikodem Radwan II KG 22
Kraków II Liceum Ogólnokształcące ul. Sobieskiego 9 12 2 1 Julia Kubiak 3 26
Kraków III Społeczne Liceum Ogólnokształcące Stradomska 10 6 6 1 Jakub Pytlowany IIIB 21
Kraków V Liceum Ogólnokształcące Studencka 12 12 9 3 Aleksandra Fijałek IIB 25
Łukasz Śliz IIB 23
Emilia Brzegowy IIB 21
Kraków VII Liceum Ogólnokształcące ul. Skarbińskiego 5 14 12 6 Natalia Połeć III B 27
Maciej Olszewski 2b2 27
Maciej Tuleja 2b2 27
Filip Bojara III B 25
Karolina Krańska III B 24
Tomasz Olejarczyk 2b2 24
Limanowa Zespół Szkół Nr 1 Piłsudskiego 81 1 1 1 Bartłomiej Studniarek 2P 28
Myślenice II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół-Małopolska Szkoła Gościnności Zdrojowa 18 8 8 0 - - -
Myślenice Technikum Turystyczno-Gastronomiczne w Zespole Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności Zdrojowa 18 10 4 1 Artur Zięba 2Gg 28
Nowy Sącz Społeczne Liceum Ogolnokształcące SPLOT z Oddziałami Dwujęzycznymi ul. Limanowskiego 7 8 2 2 Aleksandra Kulig 3 b 23
Tomasz Krok 2a_3 22
razem
6 12   92 60 22      


woj. mazowieckie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Góra Kalwaria Zespół Szkół Zawodowych Budowlanych 14 12 11 3 Karol Lempkowski 2 LO 22
Bartosz Kaczmarek 3 LO 20
Jakub Kośla 3 LO 20
Kozienice Zespół Szkół nr 1 Warszawska 72 11 3 1 Sara Eliza Smargol 2 24
Legionowo Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące Mickiewicza 35A 1 1 1 Bartłomiej Durjasz 3A 22
Płock Zespół Szkół Centrum Edukacji Al. F. Kobylińskiego 25 16 16 0 - - -
Pułtusk Zespół Szkół Zawodowych ul. Tysiąclecia 12 2 2 0 - - -
Radom II Liceum Ogólnokształcące ul. Kusocińskiego 8 5 5 3 Dwid Szepetowski 2e 25
Natalia Szczytowska 2eg 21
Magdalena Kwiatkowska 3e 20
Radom V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi R. Traugutta 52 a 5 5 0 - - -
Siedlce I Liceum Ogólnokształcące |Floriańska 10 14 14 0 - - -
Szymanów Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek Szkolna 2 3 3 0 - - -
Warszawa LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Lindego 20 6 2 2 Michał Krassowski II d 21
Oskar Prokopiak III d 20
Warszawa LVI Liceum Ogólnokształcące ul. Wiktorska 30/32 1 1 1 Dawid Cieślik 2 C 23
Warszawa LXIV Liceum Ogólnokształcące Elbląska 51 10 3 1 Aleksander Jeżowski 2 delta 19
Warszawa VIII Liceum Ogólnokształcące ul. Jagiellońska 38 6 5 2 Tymoteusz Lachowski 3A 22
Michał Kosakowski 3A 21
Warszawa XL LO z Oddziałami Dwujęzycznymi Platynowa 1 15 15 0 - - -
Warszawa XXVII Liceum Ogólnokształcące Polna 5 15 12 4 Mateusz Skoratko II 27
Wojciech Machulski III 25
Maciej Łyszkowski II 24
Szymon Kamler III 20
Warszawa XXXIII Dwujęzyczne LO Józefa Bema 76, 01-225 Warszawa 5 5 1 Paweł Korczak 2D 20
razem
9 16   127 103 19      


woj. opolskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Głubczyce Zespół Szkół Ogólnokształcących Kochanowskiego 22 2 2 1 Łukasz Biernacki II 17
Kędzierzyn-Koźle Liceum Ogólnokształcące u. Matejki 19 20 16 3 KAMIL SALICH IIA 24
ADAM JAGLARZ IIE 23
MATEUSZ NAMYŚLAK IIF 21
Kluczbork Zespół Szkół Ogólnokształcących 10 22 17 5 Weronika Zimoch II d 26
Paulina Lechowicz II d 23
Julia Ostrowska I b 22
Natalia Bar II d 21
Michalina Andrzejewska II b 21
Kluczbork Zespół Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego ul. Ligonia 3 4 4 1 Kamila Morawiec II a 18
Namysłów I Liceum Ogólnokształcące Mickiewicza 12 12 1 1 Dawid Pokora 3 16
Olesno I Liceum Ogólnokształcące Sądowa 2 17 10 7 Jakub Sobczak IIId 30
Zofia Krzak IIId 27
Wiktoria Drzygaluk IIIb 25
Błażej Kluba IId 23
Agnieszka Bawej IIId 21
Emilia Gielzok IIIb 20
Kacper Karnicki IIb 20
Opole Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Pułaskiego3 20 20 0 - - -
Opole Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi ul. Dubois 28 10 3 3 Bartosz Joniak 3a 31
Anna Koszyk 2as 28
Michał Łazarczyk 3a 27
Praszka I Liceum Ogólnokształcące Kaliska 38 6 4 1 Milena Wróblewska 2 17
Strzelce Opolskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Powstańców śląskich 3 10 10 0 - - -
razem
8 10   123 87 22      


woj. podkarpackie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Jarosław I Liceum Ogólnokształcące 3. Maja 4 4 4 3 Piotr Pawełek 2c 24
Mateusz Kornaga 2c 24
Wiktor Maśkiewicz 2c 22
Jarosław Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ul. Świętego Ducha 1A 10 4 2 Mikołaj Sitko 2 GI 26
Mateusz Skupień 2 Ti 23
Jasło Zespół Szkół nr 4 ul. Sokoła 6 14 11 1 Róża Wanat 2 20
Kolbuszowa Liceum Ogólnokształcące Jana Pawła II 8 5 2 2 Mateusz Bańka II 25
Dominik Dziadura II 20
Krosno Zespół Szkół Mechanicznych ul. Tysiąclecia 5 10 10 0 - - -
Łańcut II Liceum Ogólnokształcące Zespół Szkół Nr 1 Grunwaldzka 11 1 1 1 Jakub Uchman 3 27
Mielec V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Tańskiego 3 15 5 2 Konrad Ziarko II 21
Paweł Dzierga III 20
Mielec Zespół Szkół Technicznych Kazimierza Jagiellończyka 3 1 1 0 - - -
Rzeszów I Liceum Ogólnokształcące 3 Maja 15 15 12 1 Emilia Wieczorek 2 18
Rzeszów Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek ul. ks. J. Jałowego 1 5 1 1 Jowita Pietryka IIEG 31
Tarnobrzeg Zespół Szkół ul. Kopernika 1 4 4 1 Dominika Kosior 2 BL 21
razem
8 11   84 55 14      


woj. podlaskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Białystok II Liceum Ogólnokształcące Narewska 11 32 11 5 Michał Aściukiewicz 2e1 35
Igor Demianiuk 2c2 26
Jakub Drozdowski 3g 25
Mateusz Właźniak 2e1 20
Julia Strankowska 2e2 20
Białystok IV Liceum Ogólnokształcące Zwierzyniecka 9a 54 35 9 Krzysztof Siuchnicki 3i 35
Michał Wnorowski 3i 33
Michał Magnuszewski 3i 27
Dawid Hajkowski 3e 23
Marcin Grodzki 2e4 22
Emilia Ciborowska 3e 22
Gabriela Putkowska 3e 20
Piotr Menefel 3e 20
Tomasz Roszko 2e4 20
Białystok VI Liceum Ogólnokształcące Warszaeska 8 1 1 1 Mateusz Feszler III G 21
Białystok X Liceum Ogólnokształcące ul. Stołeczna 6 2 2 0 - - -
Białystok Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych Słonimska 47/1 4 2 1 Paweł Chomański 4Z 27
razem
1 5   93 51 16      


woj. pomorskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Bytów I Liceum Ogólnokształcące Gdańska 57 6 6 0 - - -
Chojnice Katolickie Liceum Ogólnokształcące Grunwaldzka 1 1 1 1 Mikołaj Tobolewski IIC 18
Chojnice Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto 4-6 11 4 1 Zuzanna Krysa IIA 29
Czersk Liceum Ogólnokształcące ul. Szkolna 3 2 2 0 - - -
Gdańsk Gdańskie Liceum Autonomiczne Osiek 11/12 35 8 3 Antoni Wyligała 2 29
Jacek Arcyman 2 24
William Kroft 2 20
Gdańsk X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne ul. Kościuszki 8b 5 5 0 - - -
Gdańsk ZSO nr 13 Abrahama, 22aTopolowa 7 1 1 1 Nela Więcław III 23
Kwidzyn I Liceum Ogólnokształcące dawne Polskie Gimnazjum Konarskiego 12 5 5 0 - - -
Kwidzyn Społeczne Liceum Ogólnokształcące Chopina 4 4 4 0 - - -
Słupsk I Liceum Ogólnokształcące Szarych Szeregów 15 15 2 1 Grzegorz Labryga 3B 29
Starogard Gdański II Liceum Ogólnokształcące Kościuszki 131 4 3 1 Amelia Orlikowska 2 20
Sztum Zespół Szkół Kasprowicza 3 3 3 3 Szymon Kamiński 3 27
Paweł Świderski 1 26
Adrianna Białkowska 1 25
Tczew Zespół Szkół Katolickich Wodna 6 2 2 2 Stanisław Okoński II 27
Miłosz Chmilelecki 2 26
razem
9 13   94 46 13      


woj. śląskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Będzin II Liceum Ogólnokształcące ul, Teatralna 5 10 10 0 - - -
Bielsko-Biała I Liceum Ogólnokształcące Listopadowa 70 20 4 4 Wojciech Sternicki 3 31
Gracjan Mikusek 2 30
Mikołaj Blachura 3 25
Bogumił M. 2 20
Bielsko-Biała Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego Krasińskiego 17 2 1 1 Hanna Pawińska 2 16
Bielsko-Biała Zespół Szkół Ogólnokształcących z Oddziałami Dwujęzycznymi Bohaterów Warszawy 20 3 2 1 Łukasz Matejko I c 24
Bytom I Liceum Ogólnokształcące Strzelców Bytomskich 11 4 3 2 Jakub Motyka 2ap 28
Bartosz Popenda 2cp 24
Chorzów Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej ul. Kościuszki 11 6 7 4 Jan Turula 2 32
Igor Wysocki 2 25
Kornel Chrobok 2 23
Dawid Głowniak 2 22
Chorzów Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące Dąbrowskiego 36 3 2 1 Beniamin Golka 3c 26
Cieszyn II Liceum Ogólnokształcące pl. Wolności 7 3 3 0 - - -
Częstochowa I Liceum Ogólnokształcące Kościuszki 8 25 17 7 Dominika Majer II E 26
Maciej Świącik III B 26
Mateusz C. II E 25
Rafał Wiśniewski II E 24
Wiktor Czarnota II A 23
Jakub Błasik III A 21
Marta Torbus III A 21
Częstochowa IX Liceum Ogólnoksztalcące Jasnogórska 8 30 6 3 Piotr Kaźmierczak 2bp 31
Patryk Wiśniewski 2b 28
Kacper Kępa 2dp 28
Częstochowa VII Liceum Ogólnokształcące ul. Nowowiejskiego 18 2 2 1 Monika Romańska 3c 28
Dąbrowa Górnicza I Liceum Ogólnokształcące Kopernika 40 20 6 1 Patrycja Makówka III 23
Dąbrowa Górnicza II Liceum Ogólnokształcące Górnicza 17 20 8 2 Mateusz Domagała 2 22
Bartosz Zięba 3 22
Gliwice I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne Zimnej Wody 8 10 4 3 Natalia Wiśniewska III 27
Alicja Przypaśniak III 26
Jakub Zieliński III 22
Gliwice Liceum Ogólnokształcące FILOMATA Bojkowska 20a 1 1 1 Łukasz Mikuła II 14
Gliwice V Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi ul. Górnych Wałów 29 4 4 3 Andrzej Lewandowski 3 23
Stefan Chrapka 3 21
Maciej Gwadera 3 21
Katowice II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Głowackiego 6 65 11 2 Kacper Bachul 2 23
Karolina Heretyk 2 22
Katowice III Liceum Ogólnokształcące Mickiewicza 11 10 14 4 Jakub Grocholski 2h 26
Adam Abatorab 1d 25
Wojciech Woźniak 1d 22
Jakub Golec 1d 22
Katowice Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe Sokolska 26 2 2 1 Jakub Sęk 4 27
Katowice VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi 3 Maja 42 1 1 0 - - -
Mysłowice I Liceum Ogólnokształcące Mickiewicza 6-8 21 5 1 Kinga Sidło 2dg 14
Myszków Liceum Ogólnokształcące ul. 11 Listopada 19 1 1 1 Kacper Uchnast 1 18
Pszczyna Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie, III Liceum Ogólnokształcące Kazimierza Wielkiego 5 2 2 1 Dorian Pistelok 2 22
Rybnik I Liceum Ogólnokształcące Kościuszki 41 150 21 4 Szymon Kania 2 36
Przemysław Nagrodzki 2 32
Kacper Majdanik 1 21
Dawid J. 1 19
Rybnik Zespól Szkół nr 3, V Liceum Ogólnokształcące ul. Orzepowicka 15a 4 4 1 Paweł Gomola IIID 24
Sosnowiec II Liceum Ogólnokształcące Parkowa 1 14 10 1 Jakub Baranek 3 24
Sosnowiec IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Pl. W. Zillingera 1 10 4 2 Kacper Gojny II 29
Mateusz Kaszuba II 23
Tarnowskie Góry III Liceum Ogólnokształcące Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 2 2 1 Franciszek Golaś 3 B 36
Tychy Zespół Szkół nr 1 Wejchertów 20 7 5 1 Aleksandra Greguła 3D 19
Zabrze III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Sienkiewicza 33 2 1 1 Aldona Greinert 3b 15
Zabrze Katolickie Liceum Ogólnokształcące Tarnopolska 3 5 5 3 Dorota Burdyszek 3 22
Karol Latała 1 22
Wojciech H. 2 19
Żory I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi ul. Powstańców 6 11 10 2 Wiktor Trzecina II 30
Kamil Cipcer III 29
Żywiec Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych ul. Mickiewicza 6 20 8 1 Martyna Siwek 2 l 15
razem
19 33   490 186 61      


woj. świętokrzyskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Kielce Zespół Szkół Elektrycznych R. Kaczorowskiego 8 1 1 0 - - -
Końskie II Liceum Ogólnokształcące im. Sportowa 9 1 1 0 - - -
Łopuszno Powiatowy Zespół Szkół ul. Kasztanowa 39 1 1 0 - - -
Włoszczowa Zespół Szkół Nr 2 ul. Koniecpolska 40 4 4 0 - - -
razem
4 4   7 7 0      


woj. warmińsko-mazurskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Elbląg III Liceum Ogólnokształcące Browarna 1 6 6 0 - - -
Ełk Zespół Szkół nr 1 11 Listopada 24 30 30 0 - - -
Górowo Iławeckie Zespół Szkół ul.Wyszyńskiego 1 3 2 1 Konrad Potasznik III A 28
Iława I Liceum Ogólnokształcące Sienkiewicza 1 15 3 1 Karol Podolski II E 4 27
Kętrzyn I Liceum Ogólnokształcące Powstańców Warszawy 2 14 9 3 Bartosz Małkowski IId2 30
Wiktor Szukis IIIc 29
Jakub Zapadka IIbd 20
Nowe Miasto Lubawskie Zespół Szkół 3 maja 24 4 3 2 Olga Górzyńska III 27
Jakub Figurski II 21
Olecko Zespół Szkół Technicznych Plac Zamkowy 2 10 10 0 - - -
razem
7 7   82 63 7      


woj. wielkopolskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Kalisz V Liceum Ogólnokształcące Piskorzewie 6 12 11 3 Barbara Borowska 2 24
Antoni Szurczak 2 24
Jakub Dębowy 2 22
Krotoszyn I Liceum Ogólnokształcące Kołłątaja 1 1 1 0 - - -
Leszno I Liceum Ogólnokształcące ul. Karola Kurpińskiego 1 17 8 1 Zuzanna Kowalska II 15
Leszno II Liceum Ogólnokształcące B. Prusa 33 9 3 2 Zofia Picz 3a 27
Emilia Bladocha 2a1 25
Piła I Liceum Ogólnokształcące Wincentego Pola 11 6 5 1 Grzegorz Wojtaś 2 21
Poznań I Liceum Ogólnokształcące Bukowska 16 1 1 0 - - -
Poznań II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10 15 15 4 Antoni Kałuża 3e 29
Jakub Fortuna 1b 29
Filip Solecki 3a 27
Krzyszof Olachowski 3e 27
Poznań IX Liceum Ogólnokształcące Warzywna 24 10 10 3 Miłosz Imburski 3f 24
Kalina Majchrzak g2e 23
Szymon Kubiak p2a 21
Poznań Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny Garbary 24 5 3 2 Maksymilian Czarnecki III B 27
Szczepan Damasiewicz II gA 27
Poznań VII Liceum Ogólnokształcące Żeromskiego 8/12 20 3 1 Jakub Dydymski 3 28
Poznań XV Liceum Ogólnokształcące os. Bolesława Chrobrego 107 7 5 1 Adam Gałęzowski 3A 14
Poznań XVI Liceum Ogólnokształcące Tarnowska 27 10 2 1 Grzegorz Szajkowski 2 24
Poznań Zespól Szkól Mechanicznych Świerkowa 8 7 7 0 - - -
Poznań Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 os. Czecha 59 3 3 2 Sławomir Grzelka III D 32
Wojciech Wysocki III B 20
Swarzędz II Liceum Ogólnokształcące Podgórna 12 5 2 2 Antoni Krakowski II 25
Jan Langner I 22
Śrem Liceum Ogólnokształcące Poznańska 11 3 3 2 Piotr Głaz II g 23
Franciszek Leonardczyk II g 21
Września Liceum Ogólnokształcące Witkowska 1 10 10 0 - - -
razem
8 17   141 92 25      


woj. zachodniopomorskie

Miejscowość Nazwa szkoły Liczba ucz. w et. szk. Uczniowie, którzy awansowali do II etapu Olimpiady
zgł. pisz. aw. Imię i nazwisko Klasa Test
I II III IV Va Vb Vc VIa VIb
Koszalin Liceum Ogólnokształcace Chełmońskiego 7 17 11 4 Bartosz Kozub III H 30
Małgorzara Kubińska II Hg 27
Jakub Boguski II Hg 24
Kacper Gaweł II Hg 21
Koszalin V Liceum Ogólnokształcące ul. Jedności 9 10 10 1 Aleksandra Bielska 2 17
Szczecin II Liceum Ogólnokształcące Henryka Pobożnego 2 40 37 8 Karol Szuliński 3c 31
Marcel Bartczak 2d 27
Oliwia Sobaś 2d 26
Jakub Narkiewicz 2Gd 24
Barbara Tur 2Gd 22
Hubert Kędzierski 2d 21
Franciszek Konwisarz 3d 21
Małgorzata Żabska 3d 21
Szczecin XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Romera 2 10 10 0 - - -
Szczecinek I Liceum Ogólnokształcące ul. Księżnej Elżbiety 1 10 8 2 Zuzanna Nowak 3C 21
Amelia Dymitruk 2C 20
razem
3 5   87 76 15      


Cała RP razem
Miejscowości Szkół Liczba ucz. w et. szk.  
zgł. pisz. aw.
117 188 1970 1228 319